Assassin’s Creed: Revelations

Assassin’s Creed: Revelations je další pokračování úspěšné série. Opět se dostáváme do role Ezia. Tentokrát se přesouváme z Říma do metropole Osmanské říše, Konstantinopol, ale i do Sýrie. Dalo by se říct, že čtvrtý díl už nebude mít po předchozích dílech co nabídnout, ale opak je pravdou. Je třeba se o tom přesvědčit.

Děj


Assassin’s Creed: Revelations opět plynule navazuje na konec předchozího dílu, tak jak tomu bylo i předtím. Desmond je po nervovém zhroucení připojen k přístroji Animus a pokračuje v příběhu Ezia. Ezio přichází do pevnosti Masyafu, aby odkryl tajemství svého předchůdce Altaira. K tomu bude potřebovat pět vzpomínkových klíčů, které jsou ukryté v Konstantinopoli.  Ezio se tudíž musí vydat do Osmanské říše. Místní větev asasínů Eziovi pomáhá nacházet klíče, které skrývají hratelné vzpomínky Altaira. Za pomoci dvou asasínů (Sofie Sarfor a Suljeman) získá čtyři klíče a za pátým se musí vydat do Capadocie, kde zabije templáře, který vlastní pátý klíč. Po návratu do Konstantinopole se Ezio dovídá, že asasíni byli zrazeni a tuto zradu bude muset pomstít a zachránit bratrstvo. Potom co se to Eziovi povede, vydá se do Masyafu odemknout Altairovu knihovnu. Ezio poté promlouvá k Desmondovi, o kterém tuší, že ho může určitým způsobem slyšet. V tu samou chvíli se Desmondovi zjevuje hologram Jupitera, který mu vysvětluje, jak byla zničená první civilizace a kde je ukryt kompletní výzkum. Desmondovým úkolem bude skrýš najít a zabránit konci světa.

Vylepšení

Novinkou je hookblade (háková čepel). Díky ní se Ezio zachytne dopravních lan. Výraznou změnou prošel Eagle Vision (orlí pohled). Ten se proměnil na Eagle Sense (orlí mysl). Díky ní můžete sledovat a předvídat pohyb zaměřených osob. Vylepšením prošel i koncept „asasínských doupat“. Ty budou moci být napadeny.
Neposlední novinkou se stává tzv. Black room, kde budete moci odhalovat vzpomínky ztracené v podvědomí. Zajímavým přídavkem je tvorba vlastních postav a zbraní v multiplayeru.

Tvůrci Assassin’s Creed opět překvapili. Assassin’s Creed: Revelations je opravdu hra, která nezklame v žádném ohledu.

About the Author