Assassin’s Creed


Assassin’s Creed je kultovní hra, kterou si chce každý alespoň vyzkoušet. Podíváte se do minulosti z úplně jiného pohledu, než na jakých jste byli u podobných her zvyklí. Hra nabídne neuvěřitelně propracovaný svět a možnosti, které vám jiné srovnatelné hry nenabídnou. Mise hry se budou odehrávat ve třech městech: Damašek, Jeruzalém a Acre. Všechny mise budou vycházet z asasínského sídla v Masyafu.

Děj

Vraťme se ale na úplný začátek. Děj se bude odehrávat na konci 12 století v době křížových výprav. Zde budete vystupovat za člena asasínského řádu jménem Altair. Je pravdou, že budete hrát za postavu asasína Altaira, ale hlavním hrdinou celé hry bude Desmond Miles. Hru započnete v roce 2012 v roli Desmonda, kterého unesla společnost Abstergo. Desmond má ve své DNA genetické vzpomínky svého dávného předka Altaira. V paměti mu pátrá stroj Animus a s pomocí vědců Vidice a Stillmana se postupně propracovává vzpomínkami. Vědci hledají vzpomínku na artefakt zvaný Kousek ráje, který v roce 1191 našli Templáři. Asasínům se artefakt podařilo získat a Altair musí vraždit templářské vůdce, kteří ho chtějí nazpět. V průběhu hry se nám poodhaluje pravá podstata artefaktu. Na první pohled bezcenná zlatá koule je předmět, který dokáže klamat lidskou mysl a ovládat tak lidi. Desmondovi věznitelé, kteří jsou potomci templářů, chtějí pomocí tohoto artefaktu nastolit nový pořádek.

Ve hře na vás čeká devět úkolů v již zmíněných třech městech. Začnete vždy zadáním úkolu v pevnosti asasínů. Pak se budete muset dostat do daného města a splnit úkol. Po splnění všech úkolů na vás čeká odhalení pravdy o vašem mistrovi Al Mualimovi a závěrečná vzpomínka.

Prostředí a styl boje

Assassin’s creed I nenabízí pouhé bloudění v uličkách měst a jednotvárné boje. Díky mrštnosti postavy Altaira si zkrátíte a zpestříte cestu po střechách budov. Altair se dokáže bleskově a precizně dostat na jakékoliv místo. Veškeré pohyby na sebe plynule a rychle navazují, což je v boji a v přesunu z místa na místo velkou výhodou.


Další výhodou postavy je, že v boji nepoužíváte pouze ruku, v které máte zbraň. Můžete použít i ostatní končetiny k boji, např.: druhou ruku na odstrčení a přitažení bojovníka nebo nohy na odkopnutí. Altair nemá moc široké spektrum zbraní, avšak i to málo je velmi účinné. Hlavní zbraní je skrytá čepel, kterou Altair provádí vraždy.
Hra nabízí širokou škálu možností, které velice zaujmou a jsou jedinečné oproti hrám stejného ražení.
Asssassin’s Creed je povedená hra s velmi poutavým dějem a skvělou hratelností každé mise. Nezbývá než pogratulovat tvůrcům této hry.

About the Author