Assassin’s Creed IV: Black Flag

Assassin’s Creed IV: Black Flag je nejnovější pokračování úspěšné série od společnosti Ubisoft.
Hra se odehrává převážně v Karibském moři. Podíváme se do kubánské Havany, Kingstonu a pirátského útočiště Nassau. Příběh startuje začátkem 18. století. Hlavním představitelem je pirát vycvičený asasíny Edward Kenway, který je dědečkem Connora, známého z Assassin’s Creed III.

Děj


Příběh Desmonda je minulostí, i když jste pořád v jeho genetické paměti a budete skákat z přítomnosti do minulosti, ale v menším měřítku a bez nějaké zápletky. Mise ze současnosti jsou spíše menším zpestřením. Většinu času trávíte v botách Edwarda Kenwaye.  Edward brázdí moře a snaží se vydělat na živobytí. Tedy až do doby, než se zaplete do konfliktu asasínů a templářů, kteří řeší starý známý problém.
Edward je kapitánem lodi jménem Kavka. Přesouváte se mezi ostrovy, odkrýváte tajemství a vylepšujete svojí loď. Jste totiž pirát a vaší důležitou činností bude okrádání lodí. Po vycvičení asasíny se zapojíte do boje proti templářům a budete se snažit jim zabránit ovládnout svět. Vaší doménou bude moře, ale dostanete se i na souš, kde budete hledat poklady a řešit úkoly.
V Assassin’s Creed IV: Black Flag se opět objevují skutečné historické postavy, mezi nimiž vyniká například proslulý pirát  Edward „Černovous“ Thatch.

Vylepšení

Novinek není příliš mnoho. Respektive jsou zde tři větší novinky. Oproti Assassin’s Creed III nabízí multiplayer širší možnosti. Druhou novinkou jsou námořní bitvy, které jsou velice zpracovány. Největší a nejdůležitější novinkou Assassin’s Creed IV je Edwardova loď Kavka, kterou si Edward může postupně vylepšovat. Ve hře hraje velmi důležitou roli „pirátský život“. Přepadáváním lodí získává Edward peníze a suroviny – loď je možné i zcela potopit. Zisk je pak mnohem menší.


Assassin’s Creed IV: Black Flag je velice zdařilá adaptace pirátského prostředí a života. Spojení prvků z celé série a nového náboje pirátské tématiky je opravdu skvělé. Postava asasína v době pirátů je skvělá novinka, kterou stojí zato ji vyzkoušet.

Je to od tvůrců poslední počin v sérii Assassin’s Creed nebo se dočkáme dalšího pokračování?

About the Author