Assassin’s Creed III


U dalšího dílů této série pod názvem Assassin’s Creed III se dostáváme do úplně nového prostředí, jiné doby a tím pádem i nového předka. Ocitneme se v Koloniální Americe během Americké revoluce. Někdo by řekl, že Assassin’s Creed: Revelations je adekvátní konec této série. Tvůrci ale předvedli, že se dá pokračovat a hru ještě více oživit.

Děj

Třetí díl nás odnese daleko od konání minulých dílů jak vzdáleností, tak časem a setkáme se s novým hrdinou. Ten se jmenuje Connor a vy v jeho kůži budete bojovat v dobách Americké revoluce. Napůl Mohawk a napůl Brit, to je Connor nebo taky Rathonhake (indiánské jméno). Když byl hlavní hrdina malý, kolonisté do základů vypálili jeho rodnou vísku a tak se Connor bude mstít. V ohrožení je ale také osud třinácti dalších kolonií, ve kterých žijí lidé pokojně, zcela mimo dění války. Proto se rozhodne mladý Connor vzít spravedlnost a útlak do svých rukou. Pod vaší taktovkou bude plnit několik úkolů, které by měly zachránit nevinné životy a přivést válku o nezávislost do zdárného konce. Děj bude probíhat, jak již bylo řečeno, v dobách Americké revoluce. Hlavním úkolem bude pomsta a zabití svého templářského otce a jeho pravé ruky, Charlese Leeho. Do popředí děje se nám dostane i Desmondův příběh. Takže se nemusíme bát o spletitost příběhů.

Vylepšení

Nově nám, kromě městských lokací (Boston 18. Stol. a jiná města), přibyly také venkovní lokality, po kterých se budete moci prohánět, jak se vám zlíbí. Dalším lákavým prvkem je tzv. stromový parkour, tedy možnost se prohánět v korunách stromů, skákat z větve na větev nebo skákat z koruny stromů na nebohé vojáky. Connor bude mít značně odlišný bojový styl a změní se také celý bojový systém, kterému přibudou nové triky a pohyby. Nemluvě o spoustě zbraní a možností, jak s nimi zabít. Posledním vylepšením jsou realistické postavy pohybující se kolem vás a jejich úkoly.

Assassin’s Creed III sice navazuje na předešlé díly, ale svým způsobem je úplně jiný. Nebojte se ho vyzkoušet.


About the Author