Assassin’s Creed II

Netrvalo dlouho a po úspěchu Assassin’s Creed přišli tvůrci s novým dílem. Assassin’s Creed II je velice povedené pokračování, které splňuje veškeré očekávání hráčů.
V tomto díle se už nám známý hrdina Desmond dostává do Itálie v 15. století v roli svého předka jménem Ezio Auditore da Firenza. Tentokrát se děj bude odehrávat v malebných renesančních městech Benátky a Florencie.

Děj


Assassin’s Creed II velmi elegantně navázala tam, kde skončila jednička. Opět jsme v roli Desmonda, který unikl před pokusy společnosti Abstergo. V okamžiku kdy se probudí, zjistí, že jej zachránila tajná skupina lidí disponující stejnou technologii jako jeho věznitelé. Díky tomu se může znovu vydat do temné minulosti, aby se dozvěděl více o templářských intrikách.

Desmond se stane mladým šlechticem Ezio Auditorio da Firenze, který netuší, že je potomkem asasína. Po zavraždění jeho otce a dvou bratrů se jeho život změní. Ezio začne pátrat po vrazích svého otce a templářích, které postupně likviduje. V průběhu hry se dostává, až k úhlavnímu nepříteli papeži Rodrigovi Borgiovi.
Ezio dokonce nachází i artefakt „kousek ráje“. Díky artefaktu a vzácné holi, kterou vlastní papež, se Eziovi otevřou katakomby Sixtinské kaple. Zde Ezia varuje ženský hologram před apokalypsou. Ezio nakonec musí utéct z Říma.

Pomoc renesančního vědce

Tvůrci se nebáli hru obohatit i o skutečné postavy tehdejší doby. Výraznou postavou v Assassin’s Creed II je renesanční malíř, filozof a vědec Leonardo da Vinci. Leonardo zde vystupuje jako přítel a rádce Ezia. Leonardo taktéž pro Ezia luští stránky asasínského kodexu jež napsal Altair. Tento kodex obsahuje jak informace o asasínech, tak i plány spousty zbraní (malá pistole). Tyto vynálezy pak Leonardo pro Ezia tvoří. Při některých misích bude Leonardo opravdu užitečný a Ezio by se bez něj neobešel.

Vylepšení

V Assassin’s Creed II se Ezio musí spousty věcí teprve naučit, což je příjemná změna. Neučí se jen novým způsobům zabíjení. Začne se učit jezdit na koni, plavat a ovládat benátskou gondolu. Vítanou změnou je měnění převleků a luštění nejrůznějších hádanek.
Spousty vylepšení najdeme i v různých maličkostech. Města už nejsou tak omezená Desmondovými bloky v paměti. Chování obyvatel je uvěřitelnější a cestovat se dá různými způsoby.

Assassin’s Creed II má veškeré vlastnosti, které má mít skvělá hra. Je tajemný a vizuálně přitažlivý. Má skvělé ovládání a nabízí široké herní možnosti. Podání příběhu je naprosto skvělé. Autoři zkombinovali historická fakta a osobnosti do velice důmyslného celku s velkým množstvím dějových zvratů.

About the Author