Assassin’s Creed: Brotherhood

Děj příběhu v Assassin’s Creed II má otevřený konec, proto se tvůrci hry rozhodli vytvořit pokračování. Ve třetím pokračování se opět dostáváme přes Desmondovy vzpomínky do role Ezia. Přestože se jedná o plynulé pokračování, tak se na začátku hry musíme prokousat video-sekvencemi vysvětlující předchozí díly. Po zhlédnutí se už dostáváme ke klasickému hraní hry.

Děj


Děj začíná přesně na konci druhého dílu. Ezio se vrací do své rodné vesnice Monteriggioni. Idylický život zanedlouho končí. Do vesnice vtrhne armáda Borgiů pod veleném Cesare Borgia a vesnici zničí. Ezio se snaží zachránit obyvatele, nicméně se mu nepodaří zachránit svého strýce Maria. Tím začíná pokračování pomsty a snaha zbavit Řím vlivu Borgiů.


Ezio si buduje vliv a moc v Římě a svolá na pomoc bratrstvo asasínů. Eziovi pomáhá jeho mentor Machiavelli, který zjistí, kde se nachází syn papeže, Cesare Borgio. Ezio ale není jediný, kdo chce Cesareho Borgiu zavraždit. Papež se pokusí svého syna otrávit. Ten to ale zjistí a otce zavraždí. Cesare se snaží získat artefakt „kousek ráje“ a získat veškerou jeho moc. Po spletité cestě Ezio artefakt získá a díky jeho moci zničí Borgiovů armádu a zabije samotného Cesara Borgiu. Nakonec artefakt uschová do skrýše, protože je velmi mocný a Ezio se obává, že bude zneužit.
Vzpomínky tohoto hrdiny jsou ale v Assassin’s Creed: Brotherhood nově prokládány Desmondovou současností. Desmond se díky těmto vzpomínkám naučí všechny Eziovy triky a pohyby a stane se z něj velmi schopný asasín. Na konci hry se dostáváme do role Desmonda, který objeví artefakt „kousek ráje“. Desmondovi se zjeví ženský hologram, který mu poví, že apokalypsa je jediné řešení, jak očistit lidstvo.

Vylepšení

Dobrým vylepšením tvůrců hry je rozšíření možností postavy Ezia. Můžete zbavovat Řím vlivu Borgiů, budovat obchody nebo zkupovat památky, čímž vyděláváte peníze a posilujete svůj vliv. Založíte dokonce cech zlodějů a žoldnéřů. Stane se z vás i taktik, protože povedete celé bratrstvo asasínů, které bude bojovat po vašem boku. Ve hře Assassin’s Creed: Brotherhood si poprvé můžete vyzkoušet hru pro více hráčů v multiplayeru. V té bojujete proti ostatním asasínům či templářům. Budete si moci vybrat z pestré škály postav.

Nutno podotknout, že tvůrci nezklamali a pokračování série se povedlo.

About the Author